Tütarlastekoor Ellerhein osales Hispaanias Tolosa 2022 koorikonkursil ja tõi koju eripreemia!

26. oktoobril kogunes Ellerheina tütarlastekoori hallides ja punastes pusades ning väga elevas meeleolus Tallinna lennujaama, et seada suund Hispaaniasse, Baskimaale. Kätte oli jõudnud see päev, mil algas meie konkursireis, mida sellest seltskonnast olid varasemalt kogenud vaid vähesed. Seega ei osanud eriti keegi aimata, mis neid ees ootab. 

Lennureisid möödusid sujuvalt ja juba 8 tundi hiljem maandusime Bilbao lennujaamas, kus ootasid meid meie kohalik giid Rodrigo ja buss, mis viis 1,5-tunnise sõidu kaugusele majutusse pisikeses Oiartzuni külakeses. Keelebarjäär oli küll tugevalt tuntav, kuid Rodrigo abiga saime kõik oma toad kätte ja asusime seejärel söögisaali õhtustama. Suur oli meie üllatus, kui peale imemaitsvat läätsesuppi toodi lauda ka järgmine roog ning peale seda veel magustoit. Sai kiiresti selgeks, et nii siin maal käibki -kogu reisi jooksul ei pidanud me kordagi nälga tundma. 

Aga ei mingit puhkust rohkem. Järgmisel hommikul kohe peale hommikusööki toimus 3-tunnine proov, millele järgnes lõuna ning pikk bussisõit meie esimesse kontsertlinna, San Adriani. Seal saime esimest korda aimu sellest, kui emotsionaalselt väljendusrikas see rahvas on – mitmel korral hakati juba poole loo pealt plaksutama!

Teine kontserdipäev viis meid Aibari, kus toimus kontsert kohalikus kultuurikeskuses. Ütleme nii, et seda sõna kuuldes tuleb ette väheke teine pilt, kui meid seal ees ootas, kuid kontsert oli sellegi poolest tore ja meeldis kohalikele väga. Kohale olid tulnud pea kõik selle küla elanikud.

Meie sealoleku kolmandat päeva võib lugeda kindlasti kõige tähtsamaks, kuna just see oli põhjus, miks me ju Hispaaniasse läksime. Nimelt oli käes konkursipäev! Kõigil oli pinge laes ja lauljatele, kes polnud varem konkursil käinud, jõudis kohale arusaam, kuhu nad lõpuks sattunud on ja kui oluline nende järgmine esinemine on. See väike positiivne pinge tuli õnneks kasuks ning tüdrukud andsid endast laval parima. Peale seda jäi üle vaid tulemusi ootama jääda.

 

 

 

 

 

Kuna konkursil oli osalejaid palju ja kõik ühe päevaga esineda ei jõudnud, siis saime me võimaluse järgmisel päeval kuulama minna teisi koore. See andis muidugi mõista, et tegu on väga tugeva konkurentsiga konkursiga. Kokkuvõttes võistlesime väga kõrgetasemeliste kooridega Ukrainast, USAst, Lätist, Sloveeniast, Tšehhist, Iirimaalt, Poolast, Mehhikost, Rootsist ja Hispaaniast.

Tolle päeva õhtul toimus esimene kooride ühine õhtusöök. See toimus suures spordihallis, kuhu olid laulupeo stiilis pandud laudade ja toolide read ning iga koor sai oma laua. Muidugi ei puudu aga selliselt õhtusöögilt laulmine – saime osa imeliselt südantsoojendavatest esitustest.

Tulemusi me aga veel sellel päeval teada ei saanud. Enne oli vaja teha veel üks kontsert, mis seekord toimus Pamplonas. Ning sel samal päeval õhtusöögil olles saime uudised, et ühe auhinna saame ka meie siiski koju viia.

1.novembril toimuski Tolosas konkursi auhinnagala, kus peale lastekooride kategooria parimate välja kuulutamist oligi aeg Ellerheinal minna oma auhinda saama. Pälvisime tiitli parima Basimaa helilooja teose (Junkal Guerrero “Errota”/”Veski”) esituse eest. Seekord küll muud auhinnalist kohta ei tulnud, aga nagu ennist sai mainitud, siis konkurents oli tõesti tihe ja enda esitustega olime sellegi poolest väga rahul.

 

 

 

 

Peale tseremooniat ootas kõiki koore ees teine ühine lõuna, kuid pikalt pidu ja tralli siiski nautida ei saanud, kuna juba samal õhtul ootas ees veel üks kontsert, seekord Zarautzis. Tegu oli väga hea kajaga kirikuga, kus kõik laulud kõlasid veel paremini kui kunagi varem.

Ja nii kiiresti jõudiski kätte viimane kontserdipäev. Seekordne kontsert toimus Zaragozas, ajaloolises Caja Rurali saalis, kus kunagi Albert Einstein oma juubelipidustuse korraldas.

 

 

 

 

 

 

Viimase päeva saime veeta San Sebastianis, kus igal lauljal oli võimalus tutvuda omakäeliselt linnaga. Aga Murphy seadusele kohaselt ainsal vabal päeval, kus kõik oleks soovinud veel viimast võtta soojast Hispaania päikesest, oli taevas pilves ja hiljem sadas paduvihmagi.

Sellegi poolest jäid reisist vaid positiivsed mälestused ning 4. novembril läksime kõik lennukile positiivses meeleolus.

Suured tänud konkursi korraldajatele! Vastuvõtt kontsertidel ja konkursivoorudes oli alati väga soe, kõikjal olid saalid rahvast tulvil ja publik asjatundlik. Ka kohapealne korraldus oli kõrgel tasemel ning meie eest hoolitseti igal sammul.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *