USA kontserdireis 8.07-26.07

Tütarlastekoor Ellerhein saabub 26. juulil tagasi Eestisse 19päevaselt USA kontserdireisilt. Reis viis koori kolme osariiki: Washingtoni, Montanasse ja Californiasse. Osaleti mitmel festivalil ning anti kokku üle kümne kontserdi. Märkimisväärseimaks osaks nii muusikaliselt kui emotsionaalselt kujunes Missoula rahvusvaheline koorifestival, kus Ellerhein publiku ning meid võõrustavad Missoula pered meie südamed vallutasid.

Reisi esimeseks etapiks oli Bellinghami linn Washingtoni osariigis, kus Ellerhein kohtus taas oma sõprusdirigendi Timothy Fitzpatrickuga, kellega koostöös anti kaks kontserti Bellinghamis ja Blaine’is.

Edasi liiguti Missoulasse, Montana osariiki. Seal veedetud nädala jooksul leidus päevi mil esineda tuli neljal erineval korral. Väsimuse tunnuseid aitasid aga peletada alati vastutulelikud ning naerusuised Missoula pered, kes Ellerheina tüdrukuid avasüli tervitasid ja omaks võtsid. Ühiselt vallutati mägesid, tantsupõrandaid, ostukeskusi, kuumaveeallikaid ja lugematul hulgal esinemispaiku.

Reisi lõpukõveral on küll koor hetke seisuga veel viimast kurvi läbimas, ent muljeid saab sellestki juba jagada. San Francisco tuulistel mägedel leidis koor endale uued võõrustajad San Francisco tütarlastekoori lauljate perede näol, kelle juhendamisel kuulsat suurlinna avastatud sai. Ka San Franciscos ootas meid lisaks turistindusele kaks kontserti. Oma lõbuks sai kompida Pariisi Jumalaema kiriku täpse koopia Grace Cathedrali akustikat. Viimse sammuna ühineti San Francisco tütarlastekooriga nende traditsioonilises laagris Healdsburgis.

25. juulil algab pikk lend mesipuu poole. Väsinuna ent õnnelikena jõutakse kodumaale tagasi 26. juulil kell pool viis õhtul.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *