Tütarlastekoor Ellerhein viibis 19.-26. juulini Itaalias kontsertreisil

Tütarlastekoor Ellerhein oli 19.-26. juulini kontsertreisil suviselt päikeselises Itaalias. Reis oli 2014. aastal Seghizzi koorikonkursil võidetud grand prix’ üks preemiaid.

Reisi esimeses pooles, kuni 23. juulini, viibis koor Sloveenia ja Itaalia piirilinnas Nova Goricas (Gorizias), majutudes samas paigas, kus mulluse konkursi aegu. Kolmel päeval said neiud vaba aega nii linnas ringi käimiseks kui ka pea 40-kraadise soojuse nautimiseks. Igal õhtul aga ootasid koori kontserdid eri linnades – Fiumicellos, Tolmezzos ja Suseganas. Kirikud olid rahvast täis ja soojalt võeti vastu nii eesti kui ka välisheliloojate muusika. Kontserdid tegid Itaalia publiku jaoks kodusemaks Orlando di Lasso itaaliakeelne madrgial „O la, o che bon eccho!“ ehk „Kajalaul“ ja lisaloona eestikeelne versioon itaalia rahvalaulust „Tiki-tiki-tak“.

23. juulil suundus koor Genovasse, kus ootas ees kaks päeva proovi- ja kontserdivaba puhkust. Esimesel päeval külastati üheskoos Genova akvaariumi ja seejärel jäi üle poole päeva linna arhitektuuriga tutvumiseks. Teise päeva said neiud sisustada oma äranägemise järgi – kas siis kuuma päikest nautides, soojas Vahemeres supeldes või linna vaatamisväärsusi ja suveniiripoode külastades.
Eestisse tagasi jõudis koor 26. juuli keskpäeval.

Kontsert Suseganas 22. juulil
Kontsert Suseganas 22. juulil

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *