Tütarlastekoor Ellerhein osales Barcelonas 11. ülemaailmsel koorimuusika sümpoosionil (11th World Symposium on Choral Music)

Tallinna Huvikeskuse Kullo tütarlastekoor Ellerhein valiti ainsa Eesti koorina osalema 22.-29. juulil 2017 toimuvale 11. ülemaailmsele koorimuusika sümpoosionile (11th World Symposium on Choral Music) Barcelonas (Hispaanias). Tütarlastekoor võttis osa sümpoosioni esimesest poolest 22.-25. juulil 2017.

Kutse registreeruda sümpoosionile läbi spetsiaalse vormi, saatsid koorile FCEC president Montserrat Cadevall ja WSCM11 koordinaator, Josep Antonio Bonvehí, kes saadetud materjalile (video, audio, repertuaar) tuginedes otsustasid, et pakuvad tütarlastekoorile Ellerhein võimalust osa saada üritusest läbi eriregistratsiooni.
See tähendab, et antakse Barcelonas ja linna lähiümbruses avalikke kontserte nii sümpoosionil osalejatele kui ka kõigile koorimuusika austajatele läbi eriprogrammi “Circle concerts”, mis on osa WSCM11 ja 52. Barcelona rahvusvahelise koorilaulu festivali ametlikust programmist.

11. ülemaailmne koorimuusika sümpoosion kandis nime “Rahu värvid” (“The Colours of Peace”). Iga kolme aasta tagant toimuv üritus toob kokku parimad koorid, koorimuusikud, heliloojad ja koorimuusika levitajad üle terve maailma, et jagada ja tähistada globaalse koorimuusika kogukonna mitmekesisust ja kunstilist kvaliteeti.
Lisaks arvukatele kontsertidele toimusid meistriklassid (näiteks Elisenda Carrasco, Helmuth Rilling, Rollo Dilworth ja Simon Halsey), workshopid, loengud, kohtumised, koorinootide laat jne.
Täiendavat infot leiab aadressil: http://www.wscm11.cat/home

Tütarlastekoor Ellerhein andis Barcelonas kaks väga edukat kontserti: 23/07/2017  Església parroquial de Sant Martí kirikus Palafrugellis ja 24/07/2017  Sant Pere de les Puel·les kirikus Barcelonas.

Tütarlastekoori Ellerhein kavas oli eesti muusika järgmistelt heliloojatelt: Pärt Uusberg, Tõnu Kõrvits, Veljo Tormis, Rein Rannap, Urmas Sisask, Robert Jürjendal.

DSC_1632_2

Pilt on tehtud  24/07/2017 Sant Pere de les Puel·les kirkus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *