Suurvormid

2001

Peeter Vähi “2000 Aastat Enne Kristust”

Arvo Pärt “Te Deum”

Dirigent Tõnu Kaljuste

7. jaanuar Helsingi Johannese kirik

 

Erkki Sven Tüür “Ante Finem Saeculi”

Veljo Tormis “Sünnisõnad”

Dirigent Tõnu Kaljuste

8. jaanuar Helsingi Johannese kirik

 

Claude Debussy sümfooniline triptükk “Nokturnid” (“Les Nocturnes”)

Maurice Ravel teine süit balletist “Daphnis ja Chloe”

Dirigent Andrei Tšistjakov

17. veebruar Estonia kontserdisaal

Kaastegevad ERSO, RAM, tütarlastekoor Ellerhein

 

W. A. Mozart “ Missa Solemnis” C-duur

W. A. Mozart Motett “Regina Coeli” C-duur

Dirigent Andres Mustonen      

Kaastegevad RAM, ERSO, tütarlastekoor Ellerhein

 

 James MacMillan “Seven Last Words From The Cross”

Arvo Pärt “Cecilia Vergine Romana”

Dirigent Tõnu Kaljuste

7. aprill Metodisti kirik

Kaastegevad Tallinna Kammerorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, tütarlastekoor Ellerhein

 

Antonin Dvorak “Reekviem”

Dirigent Arvo Volmer

20. aprill Kaarli kirik

Kaastegevad ERSO, RAM, tütarlastekoor Ellerhein

 

Aleksander Knaifel vaimulik suurteos “Kaheksas Peatükk” (ülemlaul).

Koorile ja tšellole kirikus ettekandmiseks.

Dirigent Andres Mustonen

17. september Niguliste kirik

 

2002

Antoni Vivaldi “Jubliate Gloria” 

Dirigent Andres Mustonen

9. veebruar Estonia kontserdisaal

 

Gustav Mahler “Sümfoonia nr 3 d-moll”

 Dirigent Paavo Järvi

17. mai Estonia kontserdisaal

Kaastegevad Tallinna Poistekoor, ERSO, tütarlastekoor Ellerhein, solist Manuela Bress

 

 Jean Sibelius “Kantaadid”

Dirigent Paavo Järvi

30. august Tallinna Metodisti kirik

Kaastegevad RAM, ERSO, tütarlastekoor Ellerhein

 

Wolfgang  Amadeus  Mozart  Reekviem

Dirigent Andres Mustonen

Kontserdid:      31. oktoober Tallinna Kaarli kirik

                             1. november Tartu Peetri kirik

                             2. november Viljandi Pauluse kirik

Kaastegevad  , RAM, ERSO, tütarlastekoor Ellerhein

 

 

Herodese mäng (keskaegne liturgiline draama)

Dirigent Andres Mustonen

Kontserdid:           8. detsember  Eesti kontserdisaal

                             24. märts      Vanemuise kontserdimaja

                             25. märts      Pärnu kontserdimaja

Kaastegev Hortus Musicus 30, tütarlastekoori Ellerhein solistid, Tallinna Poistekoor,

RAM-i solistid

 

2003

 Hector Berlioz    Reekviem

Dirigent Tõnu Kaljuste

Kontsert:         16.aprill    Estonia kontserdisaal

                                   17.aprill    Vanemuise kontserdimaja

                                   18.aprill     Estonia kontserdisaal

                                   19.aprill     Pärnu kontserdimaja

Kaastegev RAM, ERSO, tütarlastekoor Ellerhein

 

Hector Berlioz “Kristuse lapsepõlv”

Dirigent Paul Mägi

Kontserdid:      28. november Estonia kontserdisaal

                        29. november Pärnu kontserdimaja

                        30. november Vanemuise kontserdimaja

Kaastegevad RAM, ERSO, tütarlastekoor Ellerhein

 

Ludvig van Beethoven IX sümfoonia

Dirigent Paavo Järvi

Kontserdid:      20.detsember Estonia kontserdisaal

                        21.detsmber Vanemuise kontserdimaja

Kaastegevad ERSO, RAM, “projektikoor”

 

2004

G. B. Pergolesi “Stabat Mater”

Dirigent Andres Mustonen

Kontserdid:      7. aprill Jõhvi Mihkli kirikus

                        8. aprill Loksa kirikus

                        9. aprill Kuusalu kirikus

                        10. aprill Niguliste kirikus

Kaastegev Hortus Musicus, tütarlastekoor Ellerhein

 

Tauno Pylkkäneni ooperi “Mare ja tema poeg” kontsertsalvestused

Dirigent Hannu Lintu

10. ja 11. september

Kaastegev Rahvusooperi Estonia ooperikoor, tütarlastekoor Ellerhein

 

2005

G. Rossini “Stabat Mater”

Dirigent Nikolai Aleksejev

Kontserdid:      24.märts Pärnu Kontserdimaja

                        25.märts Estonia kontserdisaal

                        26.märts Vanemuise Kontserdimaja

Kaastegevad RAM; ERSO, tütarlastekoor Ellerhein

 

Tauno Pylkkänen “Mare ja hänen poikansa”

Dirigent Hannu Lintu

2.aprill Soome Rahvusooper

Kaastegevad, Rahvusooper Estonia koor ja orkester, tütarlastekoor Ellerhein

 

Claude Debussy “La Damoiselle élue”     

Dirigent Lauri Sirp

26.mai Tartu Vanemuise kontserdimaja

Teater Vanemuine sümfooniaorkester, tütarlastekoor Ellerhein

 

Giuseppe Verdi „Othello”

Dirigent Arvo Volmer

13.–18. september Coral Clubi spordikeskus

Kaastegevad Rahvusooper Estonia solistid, sümfooniaorkester ja ooperikoor, tütarlastekoor Ellerhein

 

Cyrillus Kreek Reekviem plaadistamine

Dirigent Arvo Volmer

13.-14. oktoober Pärnu Kontserdimaja

Rahvusooper  Estonia ooperikoor ja orkester, tütarlastekoor Ellerhein

 

Gustav Mahler Sümfoonia Nr 2 c-moll

Dirigent Paavo Järvi

3. detsember Estonia kontserdisaal

RAM, ERSO; solistid Orla Boylan (sopran, Iirimaa), Lilli Paasikivi (metsosopran, Soome),

tütarlastekoor Ellerhein

 

2006

Gustav Mahleri 3. sümfoonia d-moll 

Dirigent Paul Mägi

5. mai    Estonia kontserdisaal

Kaastegevad Rahvusooper Estonia poistekoor, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia oratooriumikoor, sümfooniaorkester,tütarlastekoor Ellerhein,

solist Merle Silmato(metsosopran)

 

Max Bruchi oratoorium „Mooses”

Dirigent Paul Mägi

Kontserdid:  30.november Jõhvi kontserdimajas

  1. detsember Pärnu kontserdimajas
  2. detsember  Vanemuise kontserdimajas
  3. detsember Estonia kontserdisaalis

Kaastegevad Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Rahvusmeeskoor, tütarlastekoor Ellerhein, orelil Piret Aidulo, solistid Heli Veskus, Mati Turi, Tõnis Tamm

 

2007

Gustav Mahler nr 8 Es-duur „ Tuhande sümfoonia”, Eesti variant 300 muusikuga

Kontserdid: 18. mai Estonia kontserdisaalis

                     19.mai Pärnu kontserdimajas

Dirigent Nikolai Aleksejev

Kaastegevad Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, segakoor  Latvija; tütarlastekoor Ellerhein , Eesti Rahvusmeeskoor, Tallinna Poistekoor, solistid Svetlana Trifonova (sopran) , Olga Kondina (sopran), Marlena Burkovska (sopran), Annaliisa Pillak (metsosopran), Galina Sidorenko (metsosopran), Senol Talinli (tenor) , Rauno Elp (bariton), Aleksandr Matvejev (bass)

 

Ludwig van Beethoven „Missa solemnis“

dirigent Paul Mägi

Kontserdid:      30 november Vanemuise kontserdimaja

  1. detsember Pärnu kontserdimaja
  2. detsember Estonia kontserdisaal

Kaastegevad RAM, ERSO, tütarlastekoor Ellerhein

 

2008

Villem Kapi ooper „ Lembitu“

Dirigent Paul Mägi

18. juuni Lõhavere linnamägi

Kaastegevad: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Rahvusmeeskoor, tütarlastekoor Ellerhein, solistid Heli Veskus, Jassi Zahharov, Rauno Elp, Tõnis Tamm, Priit Volmer, Märt Jakobson, Mart Madiste, Mareks Lobe, Andres Alamaa, Andreu Kirss, Andrus Poolma, Alo Rammo, Aleksander Arder

 

G. von Einem „ Loomade reekviem“ , T. Steiner „Kuked ja kanad“

Dirigent Tõnu Kaljuste

30. ja 31. august Tallinna Loomaaed

Kaastegevad Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Rahvusmeeskoor, tütarlastekoor Ellerhein, solistid Anneli Peebo, Rainer Vilu

 

Gustav Holst „ Planeedid“

Dirigent Paavo Järvi

10. oktoober Estonia kontserdisaal

Kaastegevad Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, tütarlastekoor Ellerhein

 

Plaadi presentatsioon Peeter Vähi „ Green Tara“ ja György Orban  Missa nr.9

22. detsember Jõulukontsert Niguliste kirikus

Dirigent Tiia-Ester Loitme

Tütarlastekoor Ellerhein

 

2009

Rudolf Tobias kantaat „Johannes Damaskusest“

Dirigent Mihhail Gerts

9. jaanuar Estonia kontserdisaal

Kaastegevad Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Rahvusmeeskoor, tütarlastekoor Ellerhein

 

Rahvusvahelise barokkmuusika festival 20. juubeli avakontsert „Alguses oli Bach“

Dirigent Andres Mustonen

30. jaanuar Estonia kontserdisaal

Kaastegevad RAM, ERSO, tütarlastekoor Ellerhein

 

Georg Friedrich Händel oratoorium „Messias“

Dirigent Marc Andrea

Kontserdid: 12. aprill Vanemuise kontserdimaja

                    14. aprill Tallinna Jaani kirik

Kaastegevad RAM, ERSO, tütarlastekoor Ellerhein

 

Rein Rannap rock-kantaadid „Taevas ja maa“, „Ilus maa“

Dirigent Tiia-Ester Loitme

Kontserdid: 1. mai Vanemuise kontserdimaja

                    10. november Nokia kontserdimaja

                     2. juuni 2011 Raekoja plats

Kaastegevad RAM, Kosmikud, tütarlastekoor Ellerhein, Meelis Hainsoo, Priit Volmer

 

Felix Mendelssohn-Bartholdy „Suveöö unenägu“

Dirigent Paul Mägi

19. juuni Suure-Jaani Gümnaasium

Kaastegevad ERSO, tütarlastekoor Ellerhein

 

Felix Mendelssohn-Bartholdy oratoorium „Eelija“

Dirigent Martin Haselböck

Kontserdid: 27. november Vanemuise kontserdimaja

                    28. november Pärnu kontserdimaja

                    29. november Estonia kontserdisaal

Kaastegevad RAM, ERSO, tütarlastekoor Ellerhein