Koorist

 

Tütarlastekoori Ellerhein eelkäija, Tallinna linna lastekoori lõi 1951. aastal professor Heino Kaljuste (1925–1989), kes juhatas ja suunas koori kunstilist käekäiku oma elu lõpuni. 1970. aastast töötas koori juures dirigendina ka Tiia-Ester Loitme, kes oli 1989–2012 kooristuudio peadirigent. Eesti laulupidude 100. juubeliaastal 1969. aastal valiti koori nimeks Ellerhein.

Ellerheinast on saanud kooristuudio, kuhu kuuluvad mudilaskoor, lastekoor ja tütarlastekoor. Kontserditegevuse kõrval kuulub põhiülesannete hulka lauljate vokaalsete võimete ning muusikalise kirjaoskuse arendamine hääleseade-, solfedžo- ja harmooniatundides. Koor kasutab laulude õppimisel relatiivset noodistlugemise süsteemi. Juunis 2012 tähistas Ellerhein oma 60. sünnipäeva suurejoonelise kontserdiga Estonia kontserdisaalis.

Alates 2012. aasta septembrist on tütarlastekoori Ellerhein dirigent Ingrid Kõrvits. Koormeister ja solfedžoõpetaja on Ülle Sander, vokaalpedagoog Vilja Sliževski, kontsertmeister Kadri Toomoja.

Koori repertuaar koosneb nii klassikalisest kui ka tänapäevasest koorimuusikast väljapaistvatelt heliloojatelt üle maailma. Ellerhein on olnud edukas arvukatel rahvusvahelistel koorikonkurssidel. 2012. aasta kevadel osales koor rahvusvahelisel koorikonkursil “Ave Verum” Austrias Badenis, kus saavutati kuldtasemel II koht (second prize gold level). 2013. aasta aprillis saavutas koor rahvusvahelisel koorikonkursil Tallinn 2013 noortekooride kategoorias II koha ning Ingrid Kõrvits konkursi dirigendipreemia. 2013 juulis osales Ellerhein 31. rahvusvahelisel Cantonigrose koorifestivalil Hispaanias, kus saavutati naiskooridekategoorias III ning rahvamuusika kategoorias II koht. Pärast festivali toimusid Hispaania Eesti saatkonna eestvedamisel kontserdid Andorras,Madridis ja Burgoses. 2013. aasta septembris osales koor festivalil Choral Crossroads Küprosel Limassolis. 2014. aasta juulis saavutati 53. rahvusvahelisel Seghizzy koorikonkursil Itaalias grand prix’ ning viis eripreemiat.

2015. aasta veebruaris osales Ellerhein MustonenFestil Iisraelis. Koos Eesti Rahvusmeeskoori ja Jeruusalemma sümfooniaorkestriga kanti kahel korral ette Johann Sebastian Bachi suurteos “Matteuse passioon”, esineti kahe iseseisva kontserdiga ning osaleti keskaegse liturgilise draama “Taanieli mäng” ettekandel. Aprillis esineti Tallinnas ja Tartus Hektor Berliozi “Reekviemi” ettekannetel ning 4. septembril Pärdi päevade raames Noblessneri Valukojas koos ERSO, Eesti Rahvusmeeskoori ja Tallinna Muusikakeskkooli noortekooriga, dirigent Tõnu Kaljuste. Oktoobris osaleti koos ERSO ja Eesti Rahvusmeeskooriga, dirigent Mihhail Gerts, Peeter Vähi uudisteose “Müstilisel Kaydara-maal” ettekannetel Tartus, Vanemuise kontserdimajas ning Tallinnas, Estonia kontserdisaalis. Maikuus viibis koor kontserdireisil Ungaris ning juulis kontserdireisil Itaalias.