Kadri Toomoja

Kontsertmeister ja õpetaja

Kadri Toomoja alustas klaverimänguga 4-aastaselt õpetaja Reet Jürgensi juhendamisel. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli (2013, õpetajad Anu Nahkur ja Toivo Nahkur) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseastme klaverierialal (2017 cum laude, prof Toivo Nahkur), kus jätkas magistriõppes orelierialal professor Andres Uibo juhendamisel. Alates 2020 sügisest tudeerib Toomoja Soomes Sibeliuse Akadeemias professor Olli Porthani juhendamisel. Ta on osalenud Ton Koopmani, Matthias Schneideri ja Krzysztof Urbaniaki meistrikursustel. Aastal 2020 pälvis Kadri Toomoja Tõnu Kaljuste nimelise stipendiumi.

Tudengi ja vabakutselise muusikuna on Toomoja mänginud mitmete mainekate kollektiividega, nende hulgas Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Eesti Filharmoonia kammerkoori, Eesti Rahvusmeeskoori, tütarlastekoori Ellerhein, Voces Tallinna ja Collegium Musicalega; dirigentide Tõnu Kaljuste, Paavo Järvi, James MacMillani, Risto Joosti, Mikk Üleoja, Anu Tali, Toomas Kapteni, Ingrid Kõrvitsa, Endrik Üksvärava, Kaspar Mändi jpt-ga. Toomoja on andnud soolokontserte nii Eestis kui ka Soomes, esinenud solistina Tallinna Kammerorkestri ees ja võtnud osa mitmetest festivalidest
nagu Helsinki Organ Festival (Soome, 2020), Arvo Pärt Days (Belgia, 2019), Nargenfestival, Tallinna Rahvusvaheline Orelifestival, Mustjala Festival, Europa Cantat jpt.

Toomoja on ka hinnatud kontsertmeister nii lauljate kui ka instrumentalistide seas. Alates 2017. aastast seob Toomojat koostöö bariton Alvar Tiisleriga. Pikaajalise koostöö kõrvalt tütarlastekooriga Ellerhein on ta samuti töötanud kontsertmeistrina instrumentalistide konkurssidel (Noor Muusik, rahvusvaheline Artur Kappi nimeline tšellistide konkurss) ja töötanud dirigentide kontsertmeistrina EMTAs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *